Ihmiset, kuin mantraa sitä toistelee.
Entä jos sen voima niin vain vähenee?
En sitä suurta sanaa tahtois kuluttaa,
enkä sanoo ääneen, en ees kirjoittaa.
Kuin karhuemo pentujaan ja luoja luomiaan,
niin minä sinua vaan.
Vaik leipä loppuis, vesikin, yksi pysyis kuitenkin.
Minä sinua vaan.
Ja jos joskus syliin mustan maan
mä sua joudun kantamaan
niin minä sinua vaan.
Vaik leipä loppuis, vesikin, yksi pysyis kuitenkin.
Minä sinua vaan.
Hienoja kuvia ja hieno hevonen! Kuinka paljon rahaa menee suurinpiirtein hevoseesi joka asuu pihassasi?
VastaaPoistaKiitos (: Hmm. Paha sanoa, heinät, turve ja puru maksaa kuukaudessa sen 100 €, ja siihen lisätään tietysti vielä kengitys joka on noin 80-100 €.. Vettähän ne juo aika monta litraa päivässä ja sekin maksaa, myös el.kulut maksaa paljon, jos sellaisia tulee.. Kivennäiset ostetaan isossa säkissä joka kestää aika monta kuukautta, se maksaa noin 20-30 €.
PoistaEli niukasti eläen 100 € / kk ja kengitys on kahden kuukauden välein, joten jokatoinen kuukausi on 100 & 200 €, abauttiarallaa. En tiedä unohdinko nyt laskea tähän kaikkea mutta suurinpiirtein!
Muuten kiva blogi, mutta on inhottava lukea, kun on liian leveä! joten suosittelisin laittaa blogisi leveydeksi 1000-1100 :))))
VastaaPoistaNo sen on tarkoitus olla tälläinen, en ole juurikaan sitä mallia muokannut.. Normisti Se on 980, mutta halusin vähän vaihtelua. :)
PoistaAi no sitten! :)
Poista